SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

duke of edinburgh cvičná expedícia: 23.6. – 25.6.


V sobotu podvečer sme s cieľom kontrolovať kvalitu turistických chodníkov vyrazili z dedinky Jalšové na našu trojdňovú túru Považským Inovcom. Po dvoch hodinách sme sa ocitli na Ovčej skale, miesto, kde sme plánovali stráviť prvú noc. No povedali sme si, že to dáme ešte ďalej, a tak sme pokračovali. Došli sme až po lúku, ktorá pozerala dole na dedinku Svrbince. Tam v závetrí sme si rozložili stany a zohriali si na ohni večeru.
Ráno sme sa vydali na najdlhší a najťažší deň. Cestou nám robili väčšiu spoločnosť maličké ale prefíkané a hlavne hladné kliešte viac ako ľudia. Tých sme stretli veľmi málo. Boli to hlavne bežci či cyklisti, „tradičných turistov“ sme videli len pri Marháte (748 m.n.m.). Tam nás doviedli pomerne dobre značené chodníky, ktoré sa často krížili s tými pre cyklistov, teda prevažne široké a pevné.
Po vyčerpávajúcich tridsiatich kilometroch sme sa rozhodli stráviť druhú a poslednú noc pod Skalkou (377 m.n.m.). Zase sme si našli peknú lúku, kde sme až na dvoch poľovníkov strávili pokojný a nerušený večer. Nasledujúce ráno nás čakal posledný výstup na Skalku, odkiaľ to už bol iba zostup dole do Hlbiny, kde nás čakal odvoz. 
 

< späť