SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

Serena získala 2. miesto v okresnom kole nemeckej olympiády

Dňa 17. 1. 2019  sa naša skvelá žiačka Serena A. zúčastnila okresného kola Nemeckej olympiády v CVČ Dúha v Hlohovci . Skončila na druhom mieste, ktoré je zároveň aj postupovým.

Pevne veríme, že Serena sa presadí aj v krajskom kole. Budeme jej držať palce!

Serena sa s nami rada podelila aj  o tento zážitok v podobe krátkeho reportu, ktorý je, samozrejme, v nemeckom jazyku:

Zuerst hatten wir den schriftlichen Teil. Das war ganz okay. Manche Fragen waren ganz schwierig aber es war nicht so schlimm. Hörverstehen war besonders interessant. Also zuerst Hörverstehen, später Leseverstehen, das war leicht und dann Grammatik, die auch ganz einfach war. Na danach hatten wir eine 30 Minuten Pause, damit sie unsere Ergebnisse zusammenrechnen konnten. Sie sagten uns,  wer zum nächsten Level weitergehen kann. Nur 3 ich denke ,haben es nicht geschafft und mussten, leider, nach Hause gehen. Also schließlich  kommt der mündliche Teil. Och... wir haben soooo lang gewartet.. Na endlich kam meine Zeit als die Vorletzte und ich wusste nicht, dass alle vor mir in dem Zimmer blieben und was ich sagen werde , hören werden. Na ja, aber das war nicht sooo schrecklich. Also es gibt ein Bild zu beschreiben und 3 Themen, die wir besprechen mussten. Die Themen waren cool, ich war glücklich. Dann mussten wir eine Stunde warten bis sie unsere Ergebnisse uns sagten. Wohooo also um 14:00 hat es alles beendet. Das war echt super und einen tollen Tag! Also mal sehen nächstes Mal.


Prvá generácia žiakov nášho gymnázia zabodovala na maturitách zo slovenského jazyka a literatúry

Učitelia, rodičia, aj žiaci môžu byť právom hrdí na štvrtákov, ktorí svoju skúšku dospelosti zvládajú na výbornú. Podľa percentuálnej úspešnosti naši žiaci skončili na 3. mieste v rámci trnavského kraja a v celoslovenskom rebríčku sa zaradili medzi 7% najúspešnejších škôl v skúškach zo slovenského jazyka a literatúry. Pevne veríme, že aj zvyšné predmety zvládnu rovnako dobre a úspešne tak vykročia do novej etapy života.
„Som veľmi hrdá na to, čo sme za 4 roky pôsobenia gymnázia dosiahli. Výsledky maturít ma potešili a utvrdili v tom, že individuálny prístup k žiakom a hodnotovo orientované vzdelávanie sú cestou k dosiahnutiu osobných cieľov. Maturovať v triede s medzinárodným programom bola veľká výzva – žiaci v jednom školskom roku robili písomné medzinárodné skúšky z troch predmetov, zároveň maturovali zo slovenčiny. Keď vidím výsledky maturít, som spokojná. Je to pre mňa dôkaz, že žiaci, ktorí opustia našu školu, budú schopní zdolávať výzvy so vztýčenou hlavou“. – Mgr. Ľubica Srnáková, riaditeľka Súkromného bilingválneho gymnázia BESST.

19264524_10154751590601094_4558325926382790114_o.jpg

Študenti našej školy opäť potvrdili, že sú BESST

V dňoch 25. - 28. 4. 2018 sa v Detroite uskutočnil celosvetový šampionát FIRST LEGO LEAGUE, ktorého sa zúčastnil aj náš 9-miestny IT-PRO-BESST tím. Vo veľmi silnej konkurencii až 104 tímov mladých fanúšikov robotiky z celého sveta sa im podarilo prebojovať až do finále a získať tak fantastické 3. miesto. Tím sa na šampionát postupne prebojoval po regionálnom kole v Bratislave, semifinále v Lodži v Poľsku a stredoeurópskom finále v nemeckom Aachene. Počas šampionátu sa im spomedzi všetkých tímov podaril druhý najlepší výsledok a po vyraďovacom semifinálovom kole s neskorším víťazom sa IT-PRO-BESST tím umiestnil na vynikajúcom treťom mieste.
Gratulujeme, sme na vás hrdí!


HONOURABLE MENTION CERTIFICATE PRE SERENU A.

Naši gymnazisti sa počas víkendu zúčastnili medzinárodnej študentskej konferencie Žilina Model United Nations - ZAMUN. Talentovaní rečníci z celého sveta sa stretli na akademickej simulácii rôznych výborov OSN, aby diskutovali o rôznych medzinárodných otázkach. Medzi tých najlepších sa zaradila aj naša študentka Serena Faith A., ktorá získala ocenenie Honourable Mention Certificate. Gratulujeme! 


Certifikát Duke of Edinburgh

certifikat Dofe.jpg

Úspech našej žiačky

Gratulujeme našej žiačke Viki Dz., ktorá hrá basketbal za Ivánku pri Dunaji, k umiestneniu jej tímu na 3. mieste v celoslovenskej basketbalovej súťaži F4, ktorá sa konala v Košiciach 26.-28. mája 2017.

 
20170601_1318531.jpg
 

Semifinále FIRST Lego League

Cez víkend 4.-5.2.2017 sa náš tím IT-PRO-BESST záčastnil semifinále súťaže FIRST Lego League, ktoré sa konalo v maďarskom Debrecíne. V súťaži si sily zmeralo 27 tímov zo 4 krajín V4 (Slovensko, Česká republika, Maďarsko a Poľsko). Náš tím získal 1. miesto v kategórii Robot Game, 2. miesto v kategórii Team Work a 3. miesto v kategórii Robot Design, čím sa stal šampiónom Slovenska a semifinále s celkovým súčtom bodov vyhral. Náš IT-PRO-BESST tím postupuje do európskeho finále v nemeckom Regensburgu, ktoré sa uskutoční začiatkom marca. Držte nám palce!

SAVE_20170205_200058.jpg

FIRST Lego League

V sobotu 10. 12. 2016 sa náš tím IT-PRO-BESST zúčastnil regionálneho kola celosvetovej akcie FIRST Lego Leagu (FLL). V našom hlavnom meste sme si zmerali sily s ďalšími 10 tímami. V troch kategóriách zo štyroch sme dominovali (robot game, robot design, research project) a s celoslovenským rekordom s robot game (skóre 168) sme postúpili do V4 kvalifikácie v Debrecíne! Držte nám palce a ďakujeme za podporu!