Na našu zlatú DofE expedíciu v Beskydoch som odchádzala s poriadnou neistotou. Keďže to bola otvorená expedícia, väčšinu ľudí v tíme som nepoznala a vôbec som nevedela, čo mám čakať. Obávala som sa, či si sadneme a či spolu zvládneme 4 dni v ťažkých podmienkach. Nakoniec to však bolo lepšie ako som čakala.
Naša trasa bola poriadne dlhá. V priebehu štyroch dní sme prešli z Klokočova až do Čadce, čo je viac než 72 kilometrov. Bolo to fyzicky aj psychicky neuveriteľne namáhavé. Každý deň som musela prekonať únavu aj svalovicu a prinútiť sa ísť ďalej. Najviac som si však užila večery, keď sme si po celom dni vybalili ešus, varili spoločné jedlo a spoznávali sa.
Môj najobľúbenejší deň bol jednoznačne ten tretí, aj keď bol z hľadiska počasia brutálny. Bolo iba 13 stupňov a pršalo bez zastavenia. Topánky som mala premočené a ponožky takisto, no práve preto to bol zážitok, na ktorý nikdy nezabudnem. Všade bola hmla a práve vtedy som videla jedny z tých najkrajších výhľadov, ktoré som okamžite musela zachytiť na fotkách a videách. Táto expedícia mi priniesla nielen spomienky a kamarátov, na ktorých nikdy nezabudnem, ale aj energiu a disciplínu do života.
Autorka: Veronika Ondreičková
