SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

Fiktívne študentské voľby do VÚC na pôde nášho gymnázia

Aj naše gymnázium má informovaných a rozhľadených študentov, ktorí pristupujú k dôležitým veciam života zodpovedne a s patričnou dávkou občianskej spolupatričnosti.

Preto sa naši študenti pridali tento rok k projektu Študentské voľby, ktorý prebiehal na jednotlivých stredných školách trnavského kraja a jeho cieľom bolo prebudiť, informovať a zapojiť mladých ľudí do regionálnych volieb. Oficiálne voľby do VÚC sa síce uskutočnia 4.11.2017, ale tie naše fiktívne voľby do VÚC sa uskutočnili dnes 26.10.2017 na pôde gymnázia Besst.

Študenti si mohli vyskúšať na vlastnej koži ako také voľby naozaj prebiehajú, zistili čo je to volebná kandidátka a tiež si zvolili svojho župana.

Priebeh volieb bol pokojný a bezproblémový, každý vedel ako má pri výkone voľby postupovať, a tak všetko prebehlo hladko a študenti si svoje občianske právo náležite vychutnali.

Výsledky študentských volieb si môžete pozrieť na: www.studentskevolby.sk

O výsledkoch študentských volieb sa môžete dočítať aj na aktuality.sk, kde sa okrem iného dozviete, že študentské voľby sa konali 25-27. októbra 2017 na 47 stredných školách s celkovým počtom vyše 20-tisíc študentov vo všetkých krajoch so zastúpením všetkých typov škôl podľa druhu vzdelávania aj zriaďovateľa. Celková účasť podľa organizátorov dosiahla 47 percent, čo je niekoľkonásobne viac, než je odhadovaná účasť prvovoličov na oficiálnych voľbách. Oprávnenými „voličmi“ boli študenti nad 15 rokov – symbolický vek, kedy mladí ľudia dostávajú svoj občiansky preukaz a s ním občianske práva a povinnosti.

Celý článok si môžete prečítať na: https://www.aktuality.sk/clanok/535143/keby-volili-studenti-ako-zupan-konci-kotleba-aj-vsetci-smeraci/

Mr. Andrej

< späť