SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

Stanovisko Emy S., žiačky II.A Súkromného bilingválneho gymnázia BESST, k článku zverejnenom na portáli topky.sk dňa 6.4.2016

Povrchné vyhľadávanie informácií reportéra/reportérky z internetovej stránky „Topky“, ako ste si iste všimli, spôsobilonielen na Súkromnom bilingválnom gymnáziu BESST, ale aj na iných školách po celom Slovensku rozruch.

Ja, žiačka gymnázia BESST, som bola nemilo prekvapená, keď som sa dozvedela, že študujem na najhoršej škole v celom Trnavskom kraji. Určite somcítila zodpovednosť sa k tomuto tvrdeniu vyjadriť, tak ako to cíti každý, ktorý je takto nepriamo, ale veľmi potupne urazený pred celým Slovenskom.

Na BESST-e sa učíme rozmýšľať pred tým, ako sa vyjadríme alebo niečo napíšeme. Či už o jednoduchých, priam primitívnych faktoch, alebo proti nepravdivýmtvrdeniam, ako napríklad toto.  Mojim cieľom nie je zhodiť autora toho článku, ale radšej ukázať pravdu. Chápem, kde nastal skrat, a prečo vôbec vznikol: Gymnázium BESST funguje ani nie dva roky, teda nemáme výsledky maturít, či percento nezamestnaných študentov. Z tohto dôvodu sme sa nachádzali na spodku zoznamu na stránke „INEKO“.

Moja spokojnosť so školou, ktorú navštevujem, nemá nič spoločné s tým, kde sa nachádzame na nejakom rebríčku. Skvelý kolektív, ochotní vyučujúci, diverzita učenia, množstvo príležitostí zdokonaľovať sa či už v akademickom, fyzickom alebo spoločenskom slova zmysle. To mi dáva táto škola. Neučí ma memorovať  fakty, ale chápať súvislosti. Rozmýšľať.

Dúfam, že rodičia, ktorým sa do rúk dostal nepravdivý článok o našej škole, kvôli nemu nezmenili názor. Tiež si cením stránku „Topky“, že nepravdivý článok vymazali, a dnes ho nahradili pravdivým. Ďakujem.