SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

Vianoce

Posledný deň pred Vianocami prišiel rýchlo. Dobre sme sa zabavili pri zdobení koláčikov, hrali sme šípky, hádali aké zvuky robia zvieratá typické pre zimu a rozriešili úlohy týkajúce sa kritického myslenia.

< späť

Deň otvorených dverí na SBG BESST

SBG BESST otvorilo svoje brány pre návštevníkov, ktorí mali záujem vyskúšať si, aké to je byť našim študentom, nahliadnuť do tried a zažiť vyučovanie na vlastnej koži. Navyše si naši študenti pripravili program, ktorý ukázal skutočný pohľad do života gymnaziálnej komunity.

Návštevníci mali možnosť pochopiť, aké to je byť Start-up v prvom ročníku, predstavili sme im niektoré z aktivít, napr. BESSTed, Halloween, jarmok a Študentskú radu. Študenti tiež odprezentovali časť svojich prác z Československého týždňa,

v ktorom sme si pripomenuli rozdelenie dvoch národov.

Na záver len toľko, že bolo veľkým potešením sledovať našich gymnazistov, ako sa delia o skúsenosti, ktoré nadobudli neľahkým štúdiom. Veríme, že sme návštevníkov zaujali a ich ďalšie kroky v septembri 2019 povedú práve do nášho gymnázia.

< späť

Študentské voľby

Dňa 25.10.2018 sa na pôde nášho gymnázia konali tzv. študentské voľby, v rámci ktorých si žiaci mohli reálne vyskúšať voľbu jednotlivých poslancov a primátorov miest, podľa volebného obvodu, do ktorého patria na základe trvalého bydliska žiaka.

< späť

duke of edinburgh cvičná expedícia: 23.6. – 25.6.


V sobotu podvečer sme s cieľom kontrolovať kvalitu turistických chodníkov vyrazili z dedinky Jalšové na našu trojdňovú túru Považským Inovcom. Po dvoch hodinách sme sa ocitli na Ovčej skale, miesto, kde sme plánovali stráviť prvú noc. No povedali sme si, že to dáme ešte ďalej, a tak sme pokračovali. Došli sme až po lúku, ktorá pozerala dole na dedinku Svrbince. Tam v závetrí sme si rozložili stany a zohriali si na ohni večeru.
Ráno sme sa vydali na najdlhší a najťažší deň. Cestou nám robili väčšiu spoločnosť maličké ale prefíkané a hlavne hladné kliešte viac ako ľudia. Tých sme stretli veľmi málo. Boli to hlavne bežci či cyklisti, „tradičných turistov“ sme videli len pri Marháte (748 m.n.m.). Tam nás doviedli pomerne dobre značené chodníky, ktoré sa často krížili s tými pre cyklistov, teda prevažne široké a pevné.
Po vyčerpávajúcich tridsiatich kilometroch sme sa rozhodli stráviť druhú a poslednú noc pod Skalkou (377 m.n.m.). Zase sme si našli peknú lúku, kde sme až na dvoch poľovníkov strávili pokojný a nerušený večer. Nasledujúce ráno nás čakal posledný výstup na Skalku, odkiaľ to už bol iba zostup dole do Hlbiny, kde nás čakal odvoz. 
 

< späť