SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

duke of edinburgh cvičná expedícia: 23.6. – 25.6.


V sobotu podvečer sme s cieľom kontrolovať kvalitu turistických chodníkov vyrazili z dedinky Jalšové na našu trojdňovú túru Považským Inovcom. Po dvoch hodinách sme sa ocitli na Ovčej skale, miesto, kde sme plánovali stráviť prvú noc. No povedali sme si, že to dáme ešte ďalej, a tak sme pokračovali. Došli sme až po lúku, ktorá pozerala dole na dedinku Svrbince. Tam v závetrí sme si rozložili stany a zohriali si na ohni večeru.
Ráno sme sa vydali na najdlhší a najťažší deň. Cestou nám robili väčšiu spoločnosť maličké ale prefíkané a hlavne hladné kliešte viac ako ľudia. Tých sme stretli veľmi málo. Boli to hlavne bežci či cyklisti, „tradičných turistov“ sme videli len pri Marháte (748 m.n.m.). Tam nás doviedli pomerne dobre značené chodníky, ktoré sa často krížili s tými pre cyklistov, teda prevažne široké a pevné.
Po vyčerpávajúcich tridsiatich kilometroch sme sa rozhodli stráviť druhú a poslednú noc pod Skalkou (377 m.n.m.). Zase sme si našli peknú lúku, kde sme až na dvoch poľovníkov strávili pokojný a nerušený večer. Nasledujúce ráno nás čakal posledný výstup na Skalku, odkiaľ to už bol iba zostup dole do Hlbiny, kde nás čakal odvoz. 
 

< späť

Eko deň - práva zvierat a kozmetický priemysel

Tohtoročný Eko deň sa niesol v znamení práv zvierat a kozmetického priemyslu. Bližie sme sa pozreli na legislatívu krajín kde testovanie stále prebieha, roztriedili sme si značky, ktoré dovoľujú testovanie svojich produktov, ale ponúkli sme i vegánske alternatívy. Spoločne sme si vyrobili peeling, balzam na pery, či pastu a ústnu vodu. Nepotrebné papierové obaly sme sa naučili správne kompostovať. I malé zmeny môžu mať veľký dopad.

Ms. Nataly

Zaujímaš sa o to akú kozmetiku používaš ?

Chcel/a by si vyskúšať Eco kozmetiku a produkty ?

Vieš či produkty ktoré používaš sú testované na zvieratách ?

< späť

DNA DAY v Auréliu

Dňa 25. 4. 2018 sa v priestoroch vedeckého centra Aurélium v Bratislave konala výstava v rámci týždňa DNA. Vybraní študenti lekárskej fakulty predstavili našim gymnazistom podrobnú štruktúru DNA, pozreli sme sa spoločne na bežné dominantné i recesívne znaky, skúmali sme krvné skupiny a anitgény a na koniec sme videli forenzné techniky pri určovaní DNA.

< späť

Deň šťastia

Dnes sme na gymnáziu šťastne spolu oslávili Medzinárodný deň šťastia. Na hodinách globálnych perspektív sme sa pozreli na vedu o šťastí a ako vplýva optimizmus na úspech.

< späť