SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

Študenti našej školy opäť potvrdili, že sú BESST

V dňoch 25. - 28. 4. 2018 sa v Detroite uskutočnil celosvetový šampionát FIRST LEGO LEAGUE, ktorého sa zúčastnil aj náš 9-miestny IT-PRO-BESST tím. Vo veľmi silnej konkurencii až 104 tímov mladých fanúšikov robotiky z celého sveta sa im podarilo prebojovať až do finále a získať tak fantastické 3. miesto. Tím sa na šampionát postupne prebojoval po regionálnom kole v Bratislave, semifinále v Lodži v Poľsku a stredoeurópskom finále v nemeckom Aachene. Počas šampionátu sa im spomedzi všetkých tímov podaril druhý najlepší výsledok a po vyraďovacom semifinálovom kole s neskorším víťazom sa IT-PRO-BESST tím umiestnil na vynikajúcom treťom mieste.
Gratulujeme, sme na vás hrdí!


HONOURABLE MENTION CERTIFICATE PRE SERENU A.

Naši gymnazisti sa počas víkendu zúčastnili medzinárodnej študentskej konferencie Žilina Model United Nations - ZAMUN. Talentovaní rečníci z celého sveta sa stretli na akademickej simulácii rôznych výborov OSN, aby diskutovali o rôznych medzinárodných otázkach. Medzi tých najlepších sa zaradila aj naša študentka Serena Faith A., ktorá získala ocenenie Honourable Mention Certificate. Gratulujeme! 


Certifikát Duke of Edinburgh

certifikat Dofe.jpg

Úspech našej žiačky

Gratulujeme našej žiačke Viki Dz., ktorá hrá basketbal za Ivánku pri Dunaji, k umiestneniu jej tímu na 3. mieste v celoslovenskej basketbalovej súťaži F4, ktorá sa konala v Košiciach 26.-28. mája 2017.

 
20170601_1318531.jpg
 

Semifinále FIRST Lego League

Cez víkend 4.-5.2.2017 sa náš tím IT-PRO-BESST záčastnil semifinále súťaže FIRST Lego League, ktoré sa konalo v maďarskom Debrecíne. V súťaži si sily zmeralo 27 tímov zo 4 krajín V4 (Slovensko, Česká republika, Maďarsko a Poľsko). Náš tím získal 1. miesto v kategórii Robot Game, 2. miesto v kategórii Team Work a 3. miesto v kategórii Robot Design, čím sa stal šampiónom Slovenska a semifinále s celkovým súčtom bodov vyhral. Náš IT-PRO-BESST tím postupuje do európskeho finále v nemeckom Regensburgu, ktoré sa uskutoční začiatkom marca. Držte nám palce!

SAVE_20170205_200058.jpg

FIRST Lego League

V sobotu 10. 12. 2016 sa náš tím IT-PRO-BESST zúčastnil regionálneho kola celosvetovej akcie FIRST Lego Leagu (FLL). V našom hlavnom meste sme si zmerali sily s ďalšími 10 tímami. V troch kategóriách zo štyroch sme dominovali (robot game, robot design, research project) a s celoslovenským rekordom s robot game (skóre 168) sme postúpili do V4 kvalifikácie v Debrecíne! Držte nám palce a ďakujeme za podporu!